Vyčkejte prosím, systém zpracovává požadavek

O očkování

Chřipka je virové onemocnění vyskytující se po celém světě - v zimě v oblastech mírného pásu a většinou během teplé vlhké sezony v tropických oblastech. V České republice je vrchol výskytu infekce většinou v období od ledna do března, kdy se objevují i chřipkové epidemie. Chřipkou ročně v České republice onemocní  1,5 - 2 miliony lidí a zemře 2 000 - 3 000 lidí.

Rakovina děložního čípku je celosvětově druhý nejčastější typ rakoviny u žen po rakovině prsu. Ročně onemocní 480 000 žen, polovina z nich umírá. V České republice je ročně diagnostikováno více než 1 000 nových případů cervikálního karcinomu, z nichž přibližně 400 končí smrtí.

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající mozek a mozkové blány. Virus klíšťové encefalitidy se do těla člověka nejčastěji dostává přisátím infikovaného klíštěte.

Žloutenka nebo také hepatitida je virová infekce jater. Nemoc postihuje především děti a mladé lidi. Nejznámnější jsou dva typy žloutenky, typ A a typ B.

Meningokokové infekce jsou závažné onemocnění způsobující různé formy zánětů mozkových blan (hnisavé meningitidy) nebo celkové horečnaté onemocnění (sepse, šok). Nemoc má velmi často dramaticky rychlý průběh, kdy v krátké době, během pouhých několika hodin, dojde z plného zdraví k životu ohrožujícímu selhání organizmu pacienta.

Na exotickou dovolenou nebo na služební cestu do zahraničí vyráží každým rokem stále více Čechů. Centrum Očkování a cestovní medicíny Avenier Vás vybaví vhodnými léky, ochrannými pomůckami a také očkováním do zahraničí.